XVIII. ročník
KDD 2016

Účast souborů:
1. Mrsťa Prsťa Kouřim, SBAL ŠPITA A VYPADNI, Martin Drahovzal i režie
2. Rádobydivadlo Klapý, DLOUHÁ CESTA, Ladislav Valeš i režie
3. Divadlo Matouš Rataje n/S, KACHNA NA POMERANČÍCH, Marc-Gillbert Sauvajon, William Douglas Home, režie Věra Linhartová
4. DS Klicpera Sadská, ČERT MAKRELA, Vladimír Čort, režie J.Jeník aj. Pleskač
5. Zornice Maršovice, SMETANA NA VSI, Jiří Janků, Petr Svojtka, Jiří Janouch, Ivan Hlas, režie L. Ježková
6. Dobřichovická div. Společnost Dobřichovice, MÁTOVÝ NEBO CITRON? Patrick Handcoeur, režie Petr Říha
7. Vojan Libice n/C, ZELŇAČKA, na motivy René Falleta napsal Alexandr Gregar, režie Jiří Hlávka
8. DIPONA Srbín, PĚT DOLARŮ ZA LÁSKU DIPONE, Ó Henry, režie Josef Pšenička
9. OS Blaník Načeradec, MONSIEUR HAMED, Alain Reynaud-Fourton, režie V. Prokop a Ant. Charvát
10. Jílovští ochotníci, Jílové u Prahy, TREPERENDY, Carlo Goldoni, režie Barbra Čmelíková

Porotci:
Mgr. Lenka Lázňovská, Mgr. Jaromír Vosecký, Ing. Dušan Zakopal

Výsledky 18. ročníku Klicperovy divadelní dny 2016

Hlavní ceny:

Nejlepší inscenace a nominace na KDP:
Rádobydivadlo Klapý, Dlouhá cesta

Nejlepší režie:
Petr Říha za režii inscenace Mátový nebo citron (Dobřichovická divadelní společnost)

Nejlepší ženský herecký výkon:
Veronika Růžková v roli učitelky v inscenaci Sbal Špita a vypadni (Mrsťa Prsťa)

Nejlepší mužský herecký výkon:
Jaromír Holfeuer v roli Isaka Borga v inscenaci Dlouhá cesta (Rádobydivadlo Klapý)

Nejlepší realizace scény
František Svoboda za návrh a realizaci scény k inscenaci Zelňačka (Vojan Libice n.C.)
Další ocenění:

Cena za scénář a režii
Ladislav Valeš za scénář a režii inscenace Dlouhá cesta (RD Klapý)

Cena za inscenaci a doporučení na KDP
Dobřichovická divadelní společnost za inscenaci Mátový nebo citron

Čestná uznání:

Tomáš Milbach za roli Špita, v inscenaci Sbal Špita a vypadni (Mrsťa Prsťa)
Martin Drahovzal za výběr hudby k inscenaci Sbal Špita a vypadni (Mrsťa Prsťa)
Lenka Svobodová Šťastná za roli Marianne v inscenaci Dlouhá cesta (RD Klapý)
Jan Pleskač a Jiří Jeník za práci s mladým kolektivem v inscenaci Čert Makrela (DS Klicpera)
Roman Strmiska za roli Romana a Branibora, Smetana na vsi, (Zornice Maršovice)
Jitka Hoffmannová a Lucie Ježková za návrh a realizaci kostýmů, Smetana na vsi (Zornice Maršovice)
Jitka Svobodová, Jitka Svobodová ml., Ilona Holobradová za návrh a realizaci kostýmů k inscenaci Zelňačka (Vojan Libice n. C.)
Jiří Hlávka za roli Kastlíka v inscenaci Zelňačka (Vojan Libice n. C.)
Alena Říhová, Karel Král, Lenka Mejstříková za scénu a kostýmy v inscenaci Mátový nebo citron (Dobřichovická DS)
Vít Bartoš za roli Josepha v inscenaci Monsieur Hamed (Blaník Načeradec)
Pavlína Staňková za roli Checchiny v inscenaci Treperendy (Jílovští ochotníci)
Členky souboru Jílovští ochotníci za roli Treperend ve stejnojmenné inscenaci (Jílovští ochotníci)